Category

6 dôvodov, prečo odložiť telefón

Nedávna výskumná štúdia zistila, že zákaz mobilných telefónov v inštitúciách zlepšil výkon stážistov. Tento dopad bol najvýraznejší za to, že mali ťažkosti s študentmi. Zvýšenie smartfónov znamená, že ľudia môžu byť kontaktovaní iní v akomkoľvek čase a kdekoľvek. Je však toto pripojenie vždy dobré? Čo sa deje, ak ste na svojom inteligentnom telefóne? Práve tu je niekoľko dôvodov, prečo odložiť telefón preč.

Zarezervujte si workshop pre správu inteligentných telefónov

Koncentrácia

Nadmerné používanie inteligentných telefónov vedie k zlej koncentrácii. Mať telefón, keď robíte domáce úlohy alebo revíziu, môže stážisti vykonávať o 20% horšie. Autori tejto výskumnej štúdie ďalej určujú, že „jednoduchá existencia mobilného telefónu môže byť dostatočne rušivá na poškodenie pozornosti“.

Fomo

Dospievajúci často zažívajú strach zo zmeškania (FOMO). To je horšie s mobilnými telefónmi, ako aj s nárastom sociálnych médií, čo vedie k nutkavej požiadavke pochopiť, čo robia ostatní. Tí, ktorí stanovia FOMO, zažijú nižšiu všeobecnú náladu, zvýšenú úzkosť, ako aj s väčšou pravdepodobnosťou skontrolujú svoje telefóny počas lekcií alebo času výskumného štúdia.

Našťastie existujú metódy na prekonanie tohto FOMO, napríklad zameranie sa na súčasný okamih, vyhýbanie sa viac úlohám alebo obmedzenie času sociálnej siete.

Znižuje pamäť

Telefónne správy, ako aj oznámenia, rušijú úlohy prerušenia, ako napríklad štúdium, spúšťanie cieľov úloh, na ktoré sa treba zabudnúť. Je to zrejmé pre každého, kto sleduje praktikant, ktorý reviduje alebo robí si domáce úlohy s telefónom vedľa nich. Iná inštitúcia veriteľnej naznačuje, že zníženie pamäte môže byť spôsobené vlnami emitovanými mobilnými telefónmi.

To by vysvetľovalo, prečo účastníci tejto výskumnej štúdie, ktorí využívali mobilné telefóny nadmerne, mali pomalšie časy odozvy v pamäťových úlohách. Tieto ďalšie štúdie tu a tu tiež robia fascinujúce čítanie. Autori tejto metaanalýzy overili, že vlny mobilných telefónov majú vplyv na pamäť, aj keď poznamenávajú, že veľkosť nárazu je malá.

Zobrazenie osnov na realite

Sociálne médiá poskytujú skreslený pohľad na realitu. Nikto nie je taký šťastný, ako sa zdajú na Facebooku alebo sú také inteligentné, ako sa objavujú na Twitteri. Od prírody potom porovnávame svoje životy s týmito falošnou realitou. Toto porovnanie s ostatnými môže byť stresujúce, čo podporuje strach zo zlyhania. Môže tiež podporovať FOMO.

Stres, ako aj úzkosť

Nadmerné využívanie mobilných telefónov je zlé pre vaše duševné zdravie. Neustále nadmerné používanie mobilných telefónov vedie k zvýšenej úzkosti, pocitom osamelosti, ako aj k nízkej sebaúcte. Spoliehanie sa na mobilné telefóny môže tiež spôsobiť podráždenie, frustráciu, ako aj netrpezlivosť, keď ich nemožno použiť.

Zhoršuje vás

Telefón využíva denne, ako aj dlhšie ako 20 minút zakaždým povedie k vysokej kvalite spánku a trvaniu. Tí, ktorí majú svoje mobily v spálni, spia na kratšie trvanie ako tí, ktorí nie. Jedným z možných dôvodov je to, že jas podsvietenia na telefóne oneskoruje spánkový hormón, melatonín, ktorý sa vydá, a udržuje vás prebudený dlhšie.

Spôsoby, ako jeseň rýchlejšie spať, zahŕňajú rutinný harmonogram spánku, cvičenie pár hodín pred spaním, horúca kúpeľňa alebo, samozrejme, vyhýbanie sa obrazovkám v noci.

Z viacerých dôvodov, ako odložiť telefón preč, ako aj pre všetky informácie, ktoré potrebujete na závislosť od inteligentných telefónov, skontrolovali nášho praktického sprievodcu.

Related Posts

FieldLab udalosti na vykonávanie výskumnej štúdie počas Holandska proti Lotyšsku v aréne Johan Cruijff

Nová výskumná štúdia bude vydaná udalosťami FieldLab počas Holandska v Lotyšsku 27. marca. MAXIMAL 5 000 divákov bude schopná Prejdite na kvalifikáciu svetového pohára ™ FIFA 2022 za…

NEC Group Arenas vymenuje nového vedúceho priemyselného

Andy Cost bol vymenovaný za vedúceho priemyselného priemyslu v NEC Group Areas. Práca v Arene Birmingham, ako aj v Resorts World Arena, sa náklady zameriavajú na rast existujúcich…

Tennis Podcast: Riešenie úzkosti v zápasoch

Prekonanie nervov v zápasoch Vitajte na čísle relácie sedemdesiat podcastu tenisovej psychológie. Patrick Cohn v Sports Psychology for Tenis je mentálna hra tenisových odborníkov a pomáha hráčom turnajov,…

Monumental Sports and Radenment and Ticketmaster Ink Extension for Tech-Forward Partnership

Monumental Sports & Text (MSE), vlastnícka skupina NHL Washington Capitals, Washington Wizards, Washington Wishards, Washington MyStics a Capital One Arena a Ticketmaster Globálny líder v oblasti pokročilých technológií…

CGF predstavuje celosvetové prehliadanie nového výkonného policajta

Federácia Games Commonwealth Games Federácia predstavila celosvetové prehliadanie nového generálneho výkonného policajta, ktorý viedol organizáciu s Birmingham 2022 Commonwealth Games, ako aj mimo neho. CGF je celosvetový riadiaci…

Inter Miami, ako aj mesto Fort Lauderdale dokončia zmluvu o lokalite Lockhart

Inter Miami CF, ako aj mesto Fort Lauderdale dokončili podrobnú zmluvu o 64-hektárovej rezidenčnej nehnuteľnosti, ktorá sa často chápe ako miesto na štadióne Lochart. , Po kompenzácii mesta,…

Leave a Reply

Your email address will not be published.