Uncategorized

3xn navrhuje novú arénu v Bergen, Nórsko

3xn, ktorú objednala Nygårdstangen Utvikling – konzorcium pozostávajúce z Olava Thona, EDG Home a Rexir – navrhnúť návrh na novú arénu a majstrovský plán v centrálnom Bergene, Norway.

Návrh je akciou pre ambiciózne plány mesta Bergen City na trvalo udržateľný rozvoj oblasti. Nová aréna sa stane katalyzátorom transformácie mesta tým, že sa stane kotvou pre rozvoj úplne nového susedstva, ktoré spája vnútorné mesto s nábrežím, a ktoré sa stanú cieľom koncertov, športových a kultúrnych podujatí.

V mnohých mestách sú budovy arény umiestnené na okraji z dôvodu rozsahu a blízkosti k infraštruktúre. Postavenie mestskej arény v okrese Nygardstangen v Bergene by umožnilo transformovať túto ne-využívanú ústrednú časť mesta na živý verejný okres, ktorý využíva miesta na život, hranie, odpočinok a prácu, ako aj udržiavanie ponúk mobility Miesto dnes.

3xn bol uvedený do prevádzky Nygårdstangen Utvikling na navrhnutie návrhu na novú arénu a majstrovský plán v centrálnom Bergene v Nórsku

V súčasnosti sa táto oblasť vyznačuje ťažkou premávkou a mestskými priestormi s malým pripojením k zvyšku mesta. Nygårdstangen Utvikling vidí príležitosť vytvoriť arénu, ktorá by sa potenciálne mohla stať katalyzátorom a novým kotvným bodom nielen pre Bergen, ale aj pre celý región Vestlandet. Zlepší služby v regióne, priláka rozsiahle kultúrne a športové podujatia pre publikum z celého Nórska.

Nytårstangen Utvikling najal Opus Bergen, aby viedol štúdium uskutočniteľnosti oblasti a 3xn architektov, aby predložili návrh dizajnu v tímovej práci s GXN a ARUP. Návrh spoločnosti 3xn predstavuje arénu ako mestský vodič, podobne ako moderný Koloseum, ktorý je vzrušujúci v dňoch, keď sa hosťujú významné udalosti, ale využíva aj veľkorysé verejné priestory a aktivity počas celého roka.

Mestská aréna je vytvorená ako veľká obývacia izba novej štvrte, ktorá zahŕňa aj nové bývanie, policajnú školu, hotel a kino.

Cieľom celého majstrovského plánu je stať sa mestským konektorom zošitím oblasti spolu so susednými okresmi a poskytovaním verejných námestí, živých ulíc a vreciek na život, ktorý podporuje ciele Bergena udržateľného rozvoja miest.

Bergen je mesto s bohatou kultúrnou a architektonickou históriou. Takáto centrálna aréna si vyžaduje vznešenú architektonickú kvalitu a starostlivosť o jeho okolitý kontext a osobitný charakter jeho dedičstva UNESCO.

3xn verí, že táto nová budova musí byť ohľaduplná pre svoje okolie a snaží sa ťažiť a obohatiť životy ľudí, ktorí ju používajú a žijú okolo nej.

Mestská aréna je vytvorená ako veľká obývacia izba novej štvrte, ktorá zahŕňa aj nové bývanie, policajnú školu, hotel a kino

Obrázky, s láskavým dovolením: 3xn

„Budúce trendy v dizajne štadióna a arény“, „Stadia 2: 0 – Vypočítané návrhy a inovatívne vylepšenia“ a „Renovite s úspechom: NI of Transformations“ sú len niektoré z tém, o ktorých sa majú diskutovať Na Európskom prvom prémiovom sedadle, Alsd International, sa koná v Londýne budúci mesiac.

One dvadsať v klube Wembley na slávnom štadióne Wembley stanovuje novú priemyselnú referenčnú hodnotu

Účastníci sa budú zaobchádzať nielen s podrobným konferenčným programom, ale aj ukážkou súčasných produktov, služieb a možností vo výstavnej sále podujatia, dvoch veľmi špeciálnych sietí a výletov v zákulisí klubu Wembley Stadium Wembley, SSE, SSE, SSE, The SSE, The SSE, The SSE, The SSE, The SSE, The SSE Craven Cottage Arena Wembley a Fulham FC.

Pozrite sa na súčasných rečníkov, konferenčných stretnutí, sieťových udalostí online na adrese:

#AlsDinternational – prvé európske podujatie prémiového sedadla!

#SportsvenuBusiness – Vedúca platforma pre trhové správy, pohľady a vývoj!

Zdieľajte tento článok

Leave a Reply

Your email address will not be published.