Uncategorized

Ako sa zamerať pri rozptýlení

Mentálne herné metódy Tsony, aby zostali sústredené

Davy v tenise sú, mnohé časovo zdvorilé a úctyhodné pre hráčov sa zúčastnili zápasu. Bohužiaľ, veľa času nenaznačuje stále.

V určitom okamihu vo vašej tenisovej hre budete musieť ponúknuť výbuchy davu, extrémne fandenie a neúctivé prerušenia fanúšikov.

Aj keď tento hluk môže byť rušivý, je to mentálny hluk (vaša vnútorná reakcia na vaše vonkajšie okolnosti), ktorý má na vašu hru oveľa škodlivejší vplyv.

Existujú dva problémy, ktoré sa dejú, keď povolíte, aby hluk davu ovládal vašu pozornosť:
Po prvé, vaše zameranie je obmedzené. Nie je možné sústrediť sa na dve rôzne veci v rovnakom čase. To znamená, že sa nemôžete sústrediť na hluk davu, ako aj na vašu techniku pre vašu ďalšiu službu. Je to jeden alebo druhý.

Zameranie sa na hluk z davu nerobí nič, čo by prospelo vašej tenisovej hre. Vyžadujete zistenie, že zostanete vo svojom výkone Cocoon, v mieste, kde vonkajšie rozptýlenie má na vašu hru veľmi malý vplyv.

Po druhé, keď sa zameriavate na dráždivý hluk davu, vyvoláva nepriaznivé emócie.

Pomyslite na to, kedy ste boli naštvaní v zápase … s najväčšou pravdepodobnosťou ste zažili celý rad nepriaznivých emócií, ako napríklad; hnev, frustrácia, starosti alebo agitácia.

Negatívne emócie menia vašu fyziológiu a premiestňujte vás z tejto zóny, kde hráte svoj najlepší tenis. Keď ste extrémne rozrušení, vaše svaly skončili pevne, vaše srdce rýchlo búši, vaše dýchanie sa zrýchli a vaša hra sa rozpadne.

Na vašu hru ovplyvnil hluk davu. Hluk mohol dráždiť, ale to priamo neovplyvnilo vašu hru.

Bolo to množstvo záujmu, ktoré ste venovali hluku. Povolili ste hluk, ktorý dominuje vášmu záujmu, ako aj vytiahnite svoje zameranie od presne toho, ako ste chceli hrať svoju hru.

Jo-Wilfried Tsonga musel hrať s hlučným davom, keď sa v prvom kole austrálskeho Openu 2016 zaoberal davom, ktorý uprednostnil Marcos Baghdatis.

Veľká grécka štvrť Melbourne bola mimoriadne hlasná pri podpore Baghdatis do tej miery, že Tsonga bola viditeľne rozrušená. Aj keď Tsonga vyhral 6-4, 4-6, 6-4, 6-2, bol veľmi rozptýlený mnohými zápasmi.

Počas modifikácie koncov sa Tsonga dostal do vyhrievaného argumentu s rozhodcom pre rozhodca Jake Garnera o hlasnom rozptyľujúcom davu.

Tsonga navrhol, že rozhodca by mal svojmu súperovi poskytnúť porušenia kódu pre extrémny hluk.

Dodržiavanie je súčasťou výmeny medzi Tsonga, ako aj Garnerom, predsednícky rozhodca:

Tsonga: „Je to tenisový muž. Je to tenis, takže musíte niečo uviesť. Ak urobíte varovanie, zastaví sa. “

Garner: „Za týchto okolností nie je potrebné varovať. Nie je nič, čo by som mohol robiť varovne. Komu chcete, aby som poskytol varovanie? “

Tsonga: „On!“ (ukazujúc na Baghdatis)

Vždy máte možnosť, kde sa zameriavate.

Môžete sa zabaliť do toho, čo robí dav, alebo môžete zaplatiť záujem o to, čo vyžaduje, aby ste robili … avšak nemôžete robiť súčasne.

Tip na zachovanie zamerania napriek hlučným davom:

Definujte svoje ciele, keď v zápase, ako aj to, na čo by ste mali ísť počas bodu. Na čo by ste sa mali zamerať na výkonnostné podnety?

Ponorte sa do týchto podnetov počas bodu.

Keď si všimnete rozptýlenie, ktoré vás odvádza z zápasu, zamerajte sa na svoje výkonnostné ciele alebo narážky.

Máte schopnosť vybrať, na čo sa zameriavate. V okamihu, keď poskytnete mentálnu energiu vrana, nerobíte najlepšiu voľbu.

Naučte sa osvedčené metódy, ako vykonávať svoje najlepšie na súde!

Úspešní tenisoví hráči presne zistili, ako vykonať s najvyššou dôverou v turnaje.

Stanovili sme tenisovú dôveru: mentálna tvrdosť pre hráčov súťaže, aby vám to pomohli.

Tenisová dôvera: mentálna tvrdosť pre hráčov súťaže

Leave a Reply

Your email address will not be published.